Gdzie szukać tanich krzeseł biurowych? Jak je wybrać?

Jesteś właścicielem biura i zatrudniasz pracowników? A może spędzasz długie godziny przed ekranem monitora lub wypełniasz mnóstwo papierów i druczków, a po całodniowej pracy masz serdecznie dość? Jeśli powodem złego samopoczucia nie jest znudzenie spowodowane rodzajem pracy lub stres, nieodłączny towarzysz niemal każdego człowieka żyjącego w XXI wieku powodem zapewne jest niewłaściwie dopasowane krzesło.

Nie oszukujmy się, nie każde krzesło sprawdzi się do wielogodzinnego eksploatowania. Niewygodny fotel zapewni nam uciążliwe bóle kości, stawów i mięśni. A straty zdrowotne spowodowane długotrwałym użytkowaniem niewłaściwie dobranego fotela, nie zostaną zlikwidowane nawet przez krótkie przerwy, masaże czy ćwiczenia zalecone przez fizjoterapeutę. Nie pomoże tutaj dbałość o higienę pracy. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – kierując się tym mottem, wybierz niedrogi, komfortowy fotel i ciesz się swoją wymarzoną pracą! Tanie krzesła biurowe odmienią Twoje biuro.

Tanie krzesła biurowe – jakie wybrać?

Tanie krzesła biurowe to podstawowy element wyposażenia każdego miejsca pracy. Fotele coraz częściej są wyspecjalizowanymi narzędziami ułatwiającymi codzienność, a także wypełniającymi estetyczną pustkę elementami dekoracji pomieszczenia. Priorytetem jest jednak ich ergonomia i komfort. Najczęściej wybieranymi  fotelami są te obrotowe, które posiadają cichy i niezawodny mechanizm obrotowy i ruchomą podstawę umocowaną do kółek. Takie tanie krzesła biurowe można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb. Synchroniczny mechanizm ruchowy, w który większość z nich jest wyposażona, umożliwia dopasowanie środka ciężkości do aktualnie przyjętej pozycji. P

rócz miękkiego siedziska niezwykle ważne jest stabilne i odpowiednio wyprofilowane oparcie przyjmujące kształt litery „S”. Jest to kształt najkorzystniejszy i naturalny dla kręgosłupa, zwłaszcza dla stabilizacji odcinka lędźwiowego. Wybierając fotel, warto rozważyć zakup ażurowego oparcia, który daje skórze możliwość ” oddychania, co dodatkowo podnosi komfort i swobodę pracy. Producenci zaopatrują dobrej jakości krzesła w podłokietniki, które odciążają obręcz barkową, zapewniają wygodę i stabilność. Ich kształt oraz materiał, z którego są wykonane, zapewnia również piękny wygląd. Tanie krzesła biurowe znaleźć możemy bez wychodzenia z domu w internecie. Wisienką na torcie powinien być dobór fotela do stylu biura oraz pozostałych elementów wyposażenia. 

Fotele biurowe – cena, gdzie kupić?

Tanie krzesła biurowe kupimy już w niebagatelnej cenie 150 – 200 zł, nic nie stoi na przeszkodzie, by wydać na ten cel 1000 zł. Jednak wszystko zależy od zastosowanych materiałów, estetyki wykonania oraz dodatkowych elementów, w które krzesło zostało wyposażone. Cenę oraz rodzaj krzesła powinniśmy dostosować do indywidualnych potrzeb. Fotele biurowe są na tyle popularnym produktem, że znajdziemy je niemal w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz. Najlepiej udać się do sklepu z meblami i przetestować fotel siadając na nim. W ten sposób upewnimy się, czy dany model do nas pasuje.